На городі розбивають грядки 2,5—3 м завдовжки. Така довжина дає можливість розміщувати уздовж грядок усіх дітей під час сівби, спостереження за сходами, висаджування розсади і т. д. Ширина грядок не повинна перевищувати 70 см, щоб діти дошкільного віку могли під час роботи дістати рукою до її середини. Висота грядок залежить від особливостей ґрунту і клімату місцевості.
Там, де холодний чи важкий ґрунт, коротке з великою кількістю опадів літо або низьке місце, грядки роблять високі— 40—50 см; на легких ґрунтах, у посушливих районах і на високих місцях — нарівні з землею. На помірно вологих ґрунтах звичайна висота грядок 15—20 см. Щоб вони не осипалися, їхні краї роблять пологими. Відстань_між грядками повинна бути 50—60 см, а ширина основних доріжок городу – 1 м. Відведену під город ділянку огороджують парканом чи живоплотом з таких рослин, як кукурудза (швидко росте, дає добру зелень, має цікаві плоди і велике насіння) або соняшник (швидко росте, цікавий для спостережень за рухом суцвіть услід сонцю).
Овочеві культури. Відповідно до того, які частини овочевих культур використовуються для їжі, їх поділяють на листяні (капуста, салат), плодові (огірок, помідор, гарбуз, кабачок, горох, квасоля, кукурудза), коренеплідні (редиска, ріпа, морква) і цибулинні (цибуля, часник).
Для вирощування з дітьми на ділянці дитячого садка овочів треба брати культури невибагливі щодо ґрунту, прості у догляді, що швидко сходять, ростуть і дозрівають, мають їстівні частини, приємні на смак і придатні для вживання в сирому вигляді, цікаві для спостережень.
Більшість з цих вимог задовольняють такі городні культури: цибуля (на перо і городня) швидко росте, не потребує складного догляду, вітамінозна. Сіяти її можуть діти усіх груп.
Цукровий горох швидко сходить, невибагливий щодо ґрунту і догляду, смачний, у нього велике насіння, яке можуть сіяти діти усіх груп. На цій рослині можна добре простежити процес розвитку від насіння до насіння.
Біб і квасоля такі ж цінні своїми якостями, як і горох.
Редиска (рожева з білим кінчиком, льодяна бурулька) швидко сходить і достигає (через місяць уже можна збирати урожай), невибаглива щодо ґрунту; насіння велике, його можуть сіяти діти середньої і старшої груп.
Огірки швидко ростуть і цікаві для спостережень за розвитком рослини (появою листочків і цвіту, ростом плодів). У них велике насіння, яке можуть сіяти діти середньої і старшої груп.
Буряки невибагливі до ґрунту і потребують незначного догляду. Насіння їх велике і його можуть сіяти діти середньої групи.
Салат швидко росте, невибагливий, вітамінозний; насіння дуже дрібне; рослину можутьвирощувати тільки діти старшої і підготовчої до школи груп.
Помідори — найкращий об'єкт для вирощування розсади і висаджування її дітьми старшої групи. У гарних яскравих плодах рослини багато вітамінів. На цій рослині можна спостерігати за тим, як росте і змінюється листя, колір і розмір плодів.
Капуста цікава не тільки для вирощування розсади, а й для ознайомлення дітей з комахами — шкідниками культурних рослин.
Гарбузи і кабачки швидко ростуть, привертають увагу дітей усіх груп розмірами і яскравістю забарвлення квіток і плодів.
Морква і петрушка— рослини, які рекомендується висівати на зиму з участю дітей старшої і підгoтoвчoï до школи груп.
З зазначених культур для молодших груп треба взяти 1—2 культури, для середньої – 2—3, для старшої — 4 – 6, для підготовчої до школи – 6-8.
Овочевих культур є дуже багато сортів. Треба брати ті з них, які краще пристосовані до місцевих природних умов.